visit-web.com

Щорічно Україна втрачає 11,2 мільярда доларів через відсутність розмінування територій

Щорічно Україна втрачає 11,2 мільярда доларів через відсутність розмінування територій
344591 ПЕРЕГЛЯДІВ

Кожного року через міни та інші вибухонебезпечні предмети Україна втрачає 11,2 мільярда доларів. Це еквівалентно 5,6% ВВП України у 2021 році.

Про це  йдеться у проведеному дослідженні Tony Blair Institute спільно з Міністерством економіки України.

Зазначається, що найбільші втрати — через скорочення експорту агропродукції та зменшення надходжень місцевих податків. За оцінками Tony Blair Institute понад 20% регіонального ВВП через заміновані території втратили Чернігівська, Сумська, Миколаївська та Харківська області. Відтак, місцева влада недоотримує понад 1,1 мільярда доларів місцевих податків.

Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко зустрілась з Говардом Баффетом, філантропом та керівником однойменного благодійного фонду, щоб обговорити цю проблему. Бо саме Перша віцепрем'єр-міністерка України — Міністерка економіки України Юлія Свириденко координує питання гуманітарного розмінування. А Міністерство економіки України забезпечує взаємодію центральних органів виконавчої влади з питань протимінної діяльності в частині гуманітарного розмінування.

За словами Юлії Свириденко, для пришвидшення процесу розмінування земель уряд запустив програму компенсацій для фермерів, що планують розміновувати сільськогосподарські ділянки, на яких працюють.

«Зараз в системі Prozorro оголошено 10 аукціонів на закупівлю послуг із розмінування земель сільськогосподарського призначення. Загальна площа земель, які планується розмінувати — понад 3 700 га. Ми очікуємо, що у найближчі два тижні аукціони успішно будуть завершені і підписані перші договори з операторами протимінної діяльності», — розповіла очільниця мінекономіки.

Як йдеться у звіті Toni Blair Institute, за оцінкою Світового Банку для розмінування всієї території України знадобиться майже 35 мільярдів доларів. І ці гроші Україна змогла б компенсувати менше, ніж за три з половиною роки після повного очищення земель, наголошується у звіті.

Українська машина для розмінування «Змій» компанії Rover Tech отримала сертифікат відповідності.

Машина для розмінування «Змій», фото — Мінекономіки

При цьому Україна продовжує створювати машини для розмінування. Наприклад, українська машина для розмінування «Змій» компанії Rover Tech нещодавно успішно пройшла випробування на полігоні і отримала сертифікат відповідності. Вона може працювати в умовах низької та середньої рослинності та здатна знищувати протипіхотні та протитанкові міни, а також знімати розтяжки. 

«Ми сьогодні отримали не просто ще одну на 100% українську машину для розмінування. Команда Rover Tech змогла зробити легку, швидку машину, яка при цьому витримує підриви протитанкових мін. Такі інновації — відповідь України на виклик, який перед нами стоїть: повернути за 10 років до продуктивного використання 80% земель. Особливо важливо, що машина зроблена саме в Україні, адже це нові робочі місця, надходження до бюджету і підтримка економіки», — розповіла Юлія Свириденко.

Стосовно вартості «Змія», то вона в рази нижча за іноземні аналоги — від 14,5 до майже 20 тисяч доларів залежно від комплектації. А після початку серійного виробництва ціна може бути ще нижчою.

«Змій» це унікальне рішення в українських умовах. Фактично ми отримали новий підклас машини для розмінування, яка може очищати поля від осколкових та фугасних боєприпасів, від яких найбільше страждають сапери. А можливість оперативно міняти комплектуючі, які можуть бути пошкоджені від підривів протитанкових мін, дозволяє швидко повернути машину в поле», — зазначив заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

Мінекономіки повідомляє, що «Змій» важить понад тонну і має ширину робочого інструменту 1,35 метра. Завдяки легкості машина може розміновувати до 2,5 га в годину. Оператор може дистанційно керувати машиною на відстані до 2,9 км. Для розгортання чи згортання «Змія» потрібно не більше 15 хвилин, а саму машину можна перевозити на автопричепі.

Мої відео